image

Dariusz Łowczynowski

Pedagog, psychotraumatolog, psychoterapeuta w procesie szkolenia

Pracuję jako psychoterapeuta Gestalt (Szkoła Psychoterapii Gestalt) mając jednocześnie przygotowanie w dziedzinach, takich jak pedagogika, praca socjalna czy psychotraumatologia. Najważniejszą w pracy psychoterapeutycznej jest dla mnie relacja z drugim człowiekiem, bo to ona właśnie jest lecząca. A relację buduję w oparciu o różne metody. Czasami zachęcam do ekspresji innej niż słowa, bo wierzę, że jako ludzie rozmawiamy ze sobą nie tylko słowami. Pomocne mogą być rysunki, opowieści, ruch, metafory, które każdy z nas w sobie ma. Czasem taką drogą do siebie są sny, których znaczenia szukamy razem, ale to twoje sny i twoje znaczenia. W gabinecie jestem po to, by usłyszeć Twoją historię, Twoją opowieść.

Terapeutycznie wspieram w obszarach takich jak: fobia społeczna, kryzys, samotność, orientacja i tożsamość psychoseksualna, trudności w relacjach, utrata sensu życia – w trudzie tych sytuacji ulgą może być zobaczenie ich z zewnątrz i zrozumienie.

W pracy z Tobą, chciałbym Ci towarzyszyć, będąc nie tylko wsparciem, ale również stawiając wyzwania, byś mógł/mogła zobaczyć siebie na nowo.

Moje zainteresowania i kompetencje to komunikologia, hipnoterapia, psychologia pozytywna w edukacji i wychowaniu oraz psychotraumatologia. W pracy wykorzystuję również technikę Sandplay Therapy oraz arteterapię – oczywiście wszystko zawsze ustalam z osobą w terapii, ponieważ jest to miejsce, gdzie spotykamy się wspólnie decydując o tym, co ma się tam wydarzyć.

Jestem terapeutą rekomendowanym przez KPH - ukończyłem szkolenie dot. specyfiki wsparcia terapeutycznego społeczności LGBTQIA+. Pracuję również wolontaryjnie - jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Ventus Rosa, a także członkiem Stowarzyszenia Gerontologów Społecznych. Współpracuję z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Oświęcimiu dla którego prowadzę warsztaty międzypokoleniowe oraz „Srebrny Krąg” - grupę terapeutyczną dla osób starszych.

Podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach oraz superwizując swoją pracę.

Jestem mężem i ojcem. W wolnym czasie chętnie sięgam po książki i filmy o tematyce egzystencjalnej – jest to moja pasja, która czeka na mnie ułożona w kilku rzędach domowej biblioteczki.

Po więcej informacji zapraszam na stronę www.lowczynowski.pl