background

Doradztwo zawodowe i coaching kariery dla uczniów

Prowadzimy autorskie programy dla nastolatków ukierunkowane na rozpoznanie własnych zasobów pod kątem planowania przyszłości edukacyjno-zawodowej.

Dowiedz się więcej

W pracy z młodzieżą posiadamy na swoim koncie idące w tysiące godziny warsztatowe i coachingowe. Podczas zajęć z uczniami pogłębiamy ich świadomość dotyczącą własnych zasobów i predyspozycji zawodowych a także budujemy nawyk myślenia jak je wykorzystać w przyszłości.

Nasze programy to:


„Sięgam po przyszłość – odkrywam moje mocne strony”

Program rozwojowy w formie grupowych zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie wchodzą w rolę „odkrywców skarbów”, odkrywając i nazywając swoje mocne strony (zainteresowania, uzdolnienia, talenty, umiejętności, kompetencje). Na podstawie rożnych ćwiczeń i doświadczeń warsztatowych tworzą mapę swoich zasobów i analizują ją pod kątem przyszłości szkolnej i zawodowej.

„Coaching grupowy „Kierunek-zawód”

Nowoczesna i zindywidualizowana metoda rozwoju oparta na koncepcji "Action learning", podczas której trener/coach spotyka się z małą grupą uczestników (ok. 5 osób) i prowadzi sesję w oparciu o potrzeby uczniów. W trakcie spotkania uczniowie doprecyzują swój indywidualny kierunek kształcenia czy zawód. Mała grupa pozwala trenerowi na zastosowanie elastycznego podejścia opartego na celach i oczekiwaniach członków grupy i dopasowywanie technik i metod pracy do sytuacji członków grupy.

Opinie uczniów po warsztatach z doradztwa zawodowego

  • "Podobało mi się, że mogłam się przekonać o tym, co chcę robić i uwierzyłam, że mimo przeszkód mogę to zrobić!"
  • "Było świetnie, dużo dowiedziałem się o sobie i wiem, gdzie dalej iść"
  • "Super spędzony czas, mądre zajęcia, ukierunkowane na poznanie siebie"
  • "Pozytywne nastawienie, miła atmosfera, dobrze mi się z każdym rozmawiało i od początku nie było w naszej klasie takiej otwartości"
  • "Utwierdziłam się w swoim przekonaniu, co bym chciała robić już w życiu"
  • "Najbardziej podobało mi się to, że dowiedziałam się tak dużo rzeczy i że było tak bardzo super"
  • "Sposób prowadzenia zajęć nowatorski, testy i dużo rozmów dotyczących zasobów i zawodów"
  • "Podobało mi się, że pani Ania podchodziła do każdego indywidualnie i pomogła mi, bo już wiem do jakiej szkoły mogłabym pójść"
  • "Mega plus to rozmowy z Arturem, otwartość i sam pomysł na warsztaty"
  • "Podobało mi się to, że nabrałam większej pewności co do swojej przyszłości I zdecydowałam jaki kierunek wybiorę"