image

Helena Pomeroy

Szkoleniowiec i psychoterapeuta

Od kilkunastu lat pracuję z ludźmi jako szkoleniowiec i psychoterapeuta w ramach projektów społecznych i komercyjnych skierowanych do firm, instytucji publicznych i osób prywatnych. Pracuję indywidualnie z dużymi grupami, z młodzieżą oraz z dorosłymi. Obecnie współpracuję z Pracownią Rozwoju Wzrastam w ramach projektów skierowanych do młodzieży w obszarze doradztwa zawodowego oraz z Fundacją Sendzimira w ramach projektu „Wspólna Przestrzeń” mającego na celu aktywizację społeczności lokalnych.

Ukończyłam czteroletnie szkolenie w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie, współpracującym z włoskim instytutem Associazione Italiana di Counselling oraz Szkołę Trenerów „Metrum” w Katowicach. Stale poszukuję nowych perspektyw uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach, podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe studiując psychologię kliniczną i dopełniając kolejnych wymogów w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej.

Lubię myśleć o swojej pracy jak o towarzyszeniu w fascynującej drodze do samorealizacji, głęboko wierzę w ludzki potencjał i wyjątkowość każdego człowieka. Interesuje mnie wpływ przyjmowanej perspektywy na sposób doświadczania świata oraz nasza odpowiedzialność za własne życie.

Pracuję w podejściu Gestalt i osoby, z którymi pracuję, zapraszam do autentycznego, pełnego szacunku i zrozumienia spotkania.

Helena Pomeroy
tel: 501196577
helena.pomeroy@gmail.com

„Dopóki człowiek wierzy w „nie mogę”, pozostaje nieświadom własnego aktywnego wkładu w swoją sytuację. […] Życie staje się tak ustrukturyzowane, że człowiek zaczyna je postrzegać jak coś danego, jak betonową strukturę, w której trzeba mieszkać, a nie jak utkaną przez siebie pajęczynę, którą można utkać ponownie na wiele rozmaitych sposobów.” Irvin D. Yalom