image

Izabela Ogorzałek

Psychoterapeutka, terapeutka psychosomatyczna

Jestem terapeutką/counsellorką Gestalt. Ukończyłam 4 letnia szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie współpracującą z Instytutem Gestalt we Florencji IGF i Instytutem Gestalt /Bodywork w Cagligari IGBW.

Jestem również absolwentką wydziału rehabilitacji ruchowej na AWF we Wrocławiu oraz terapeutką Integracji Sensorycznej.

Obecnie jestem w trakcie 4 letniego szkolenia Bodynamic w Instytucie Terapii Psychosomatycznej we Wrocławiu nurt psychoterapii somatycznej a zarazem kompleksowy model analizy dynamiki ciała.

W swojej pracy dodatkowo wykorzystuję doświadczenie zdobyte w szkole Terapii Tańcem I Ruchem przy Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie.

TERAPIA PSYCHOSOMATYCZNA

W trakcie prowadzonych przeze mnie sesji terapeutycznych, towarzysze klientce/klientowi w procesie odkrywania, całości siebie”. Koncentruje się na tym co czuje, co myśli, co dzieje się z jej/jego ciałem. Przyjmuje perspektywę "tu i teraz". Zwracam uwagę na wydarzenia i doświadczenia z jakimi zwraca się do mnie.

W praktyce indywidualnej i grupowej, łącze podejście somatyczne i rozwojowe w ramach psychoterapii Gestalt. Korzystam z osobistych doświadczeń z rożnymi formami rozwijania świadomości ciała i ekspresji ruchowej, takimi jak: taniec terapeutyczny, taniec 5 rytmów, Movement Medicine a także narciarstwo.

Od ponad 20 lat wspólnie z mężem organizuję i prowadzę obozy narciarskie i żeglarskie z rozwojem w tle.