image

Katarzyna Janus

Jestem psychologiem dziecięcym.

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bloku Kształcenia Nauczycielskiego nadającego mi kwalifikacje pedagogiczne. Od początku swojej drogi zawodowej pracuję jako psycholog w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz w szkole, gdzie zajmuję się diagnozą oraz terapią dzieci i młodzieży, prowadzę także konsultacje dla ich rodziców.

Będąc na początku swojej drogi zawodowej postanowiłam zrobić wszystko, aby być jak najlepszym terapeutą. Zdecydowałam się szkolić i mnóstwo czytać. Zrobiłam w tym czasie wiele kursów, z których szczególnymi były dla mnie „Trening Umiejętności Społecznych”, „Zasadu prowadzenia grup wsparcia“, czy trzystopniowe szkolenie „Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym”. Aby móc pomagać swoim podopiecznym wieloaspektowo ukończyłam dwustopniowe szkolenie „Terapia ręki” oraz „Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym“, co pozwoliło mi na prowadzenie zajęć terapeutycznych mających na celu usprawnianie dzieci także w tej sferze. W swojej pracy wykorzystuję wiele metod arteterapeutycznych, Terapię NeuroTaktylną, czy Metodę Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Chcąc dalej poszerzać swoją wiedzę o najmłodszych i wzbogacić swój warsztat pracy postanowiłam zostać specjalistą terapii pedagogicznej i aktualnie zbliżam się do ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna.

Od czasów studiów interesuję się także tematyką doradztwa kariery. Chcąc połączyć tę pasję z chęcią niesienia pomocy dzieciom i młodzieży na różnych płaszczyznach ich życia rozpoczęłam także studia podyplomowe na kierunku Doradztwo zawodowe oraz uczestniczę w szkoleniach z tego zakresu. Pragnę wspierać ich nie tylko terapeutycznie, ale także doradczo podczas podejmowania decyzji o swojej przyszłości zawodowej.

W głowie wciąż mam mnóstwo pomysłów na poszerzanie swoich kompetencji, a lista książek do przeczytania z dnia na dzień rośnie. Myślę sobie jednak, że tym co najważniejsze jest moja niesamowita pasja do pracy z dziećmi i młodzieżą, której nie zamieniłabym na żadną inną!