
Nasze projekty
Dowiedz się więcejLuty – czerwiec 2019
I edycja warsztatów coachingowych dla klas VIII w 22 szkołach podstawowych w Tychach.
W sumie uczestniczyło 212 grup, co przekłada się na 1060 uczniów.
Październik 2018 – luty 2019
III edycja coachingu kariery dla gimnazjalistów 3 klas we wszystkich tyskich gimnazjach.
W sumie uczestniczyło 173 grup, co przekłada się na 865 uczniów.
Kwiecień – czerwiec 2018
Projekt doradztwa edukacyjno-zawodowego dla ponad 50 uczniów technikum w Łaziskach Górnych w ramach projektu unijnego" Efektywne Funkcjonalne Szkoły" https://www.zseiulaziska.pl/index.php/pl/efektywne-funkcjonalne-szkoly
Styczeń – czerwiec 2018
III edycja warsztatów dla gimnazjalistów - ”Sięgam po przyszłość – odkrywam moje mocne strony”.
Uczestniczyło w nich ok. 900 uczniów 2 klas gimnazjalnych.
Luty – maj 2018
IV edycja konkursu dla uczniów tyskich szkól ponadgimnazjalnych „Wyprawa po przyszłość”.
W IV edycji projektu laureatów konkursu wyłoniły Dyrekcje poszczególnych szkól ponadgimnazjalnych, kierując się osiągnięciami szkolnymi i pozaszkolnymi swoich uczniów. Do projektu zakwalifikowano 10 uczestników.
Wrzesień – grudzień 2017
II edycja coachingu kariery dla gimnazjalistów – dla uczniów 3 klas tyskich gimnazjów. Uczestniczyło w nich ok. 1000 uczniów 3 klas gimnazjalnych.
Marzec – czerwiec 2017
III edycja konkursu dla uczniów tyskich szkól ponadgimnazjalnych „Wyprawa po przyszłość”.
W III edycji projektu laureatów konkursu wyłoniły Dyrekcje poszczególnych szkól ponadgimnazjalnych, kierując się osiągnięciami szkolnymi i pozaszkolnymi swoich uczniów. Do projektu zakwalifikowano 16 uczestników.
Styczeń – marzec 2017
Coaching kariery dla gimnazjalistów – dla uczniów 3 klas tyskich gimnazjów
Ten projekt to nowość w szkołach. Przenieśliśmy tę bardzo efektywną metodę rozwoju na grunt szkolny i dać młodym ludziom możliwość znalezienia konkretnych odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie własnej przyszłości (jaką szkołę wybrać po gimnazjum, jaki zawód). Metodą coachingu grupowego (w grupach kilkuosobowych) pracowaliśmy z ponad 800 młodymi ludźmi, a rezultatem tych sesji było to, że uczniowie kończyli je z precyzyjną wizją jaką szkołę wybieram i jak wiąże się ona z moimi dalszymi celami zawodowymi.
A tak uczniowie komentowali swój udział w tym projekcie:
Październik – grudzień 2016
Projekt warsztatów doradztwa zawodowego dla uczniów 3 klas żorskich gimnazjów. Po zakończeniu projektu dla gimnazjalistów w Tychach, zostaliśmy zaproszeni do doradczego wsparcia uczniów w Żorach. Zaowocowało to ponad 400h warsztatowymi z blisko 600 uczniami.
Kwiecień - wrzesień 2016
„Sięgam po przyszłość – odkrywam moje mocne strony” - projekt w dla uczniów II klas szkół gimnazjalnych w Tychach.
Projekt warsztatów, zorganizowany we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną Podstrefa Tychy, miał charakter grupowych zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie odkrywali i nazywali swoje mocne strony (zainteresowania, uzdolnienia, talenty, umiejętności, kompetencje). Na podstawie rożnych ćwiczeń i doświadczeń warsztatowych tworzyli MAPĘ swoich zasobów, analizując ją pod kątem przyszłości szkolnej i zawodowej. W projekcie wzięło udział blisko 1000 uczniów.
A takie opinie na temat warsztatów od nich otrzymaliśmy:
Grudzień 2015 - marzec 2016
II edycja „Wyprawy po przyszłość” dla młodzieży ponadgimnazjalnej w Tychach.
Po cieszącej się sporym zainteresowaniem pierwszej edycji (ponad 240 nadesłanych prac konkursowych) przekonaliśmy się, ze młodzi ludzie szukają wsparcia na etapie podejmowania ważnych decyzji takich jak wybór przyszłości zawodowej i takie projekty maja dla nich sens. Projekt pod patronatem UM Tychy, KSSE Podstrefa Tychy, MZO i Tygodnika Echo kierowany był do uczniów, którzy chcą poznać swoje predyspozycje zawodowe, aby świadomie planować swoją przyszłość. Na podstawie prac konkursowych w postaci „kreatywnego CV” wyłoniliśmy 12 zwycięzców, którzy wzięli udział w warsztatach rozwojowych obejmujących doradztwo zawodowe a także do spędzenia jednego dnia w towarzystwie menadżera pracującego w branży, z którą wiążą swoją przyszłość.
Czerwiec 2014 - lipiec 2015
Projekt doradztwa zawodowego dla powiatu bieruńsko-lędzińskiego.
Współfinansowany z funduszy unijnych pod nazwą „Usługi doradcze w zakresie kształcenia formalnego i pozaformalnego osób dorosłych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego”. Projekt skierowany był do osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym i otrzymaniem wsparcia doradcy kariery. Projekt w liczbach:434 uczestników projektu,1265przeprowadzonych godzin doradztwa zawodowego indywidualnego,150 godzin monitoringu,350 godzin doradztwa zawodowego w formie warsztatów grupowych
http://izba.tychy.pl/doradztwo-zawodowe-powiecie-bierunsko-ledzinskim
Opinie uczestników projektu:
Wrzesień 2014 - styczeń 2015
„Wyprawa po przyszłość” - konkurs dla tyskiej młodzieży – I edycja.
„Wyprawa po przyszłość” to nasz pomysł na wspieranie młodzieży w planowaniu własnej przyszłości zawodowej. Powstał, by budować w młodych ludziach poczucie własnych możliwości i czynić atut z unikalnego połączenia swoich mocnych stron.
Pierwsza edycję konkursu rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 przy patronacie Urzędu Miasta Tychy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach.
Spośród 240 nadesłanych prac konkursowych dotyczących stworzenia „Kreatywnego CV”, wyłonionych zostało 12 laureatów konkursu, którzy wzięli udział w zaprojektowanym na ich potrzeby programie rozwojowym składającym się z warsztatów grupowych, konsultacji z doradcą lub coachem kariery oraz „ Dnia z Menadżerem” w firmie z interesującej ich branży.
Wyjątkową okazją obserwacji, jak wyglądają realia zawodowe wybranego przez siebie zawodu, było towarzyszenie osobie na stanowisku kierowniczym w jej obowiązkach. Zwycięzcy konkursu zostali zaproszeni do „asystowania” na stanowiskach, które są zgodne z ich zainteresowaniami i predyspozycjami zawodowym.