background

Nasze projekty

Dowiedz się więcej
Luty – czerwiec 2019

I edycja warsztatów coachingowych dla klas VIII w 22 szkołach podstawowych w Tychach.
W sumie uczestniczyło 212 grup, co przekłada się na 1060 uczniów.Październik 2018 – luty 2019

III edycja coachingu kariery dla gimnazjalistów 3 klas we wszystkich tyskich gimnazjach.
W sumie uczestniczyło 173 grup, co przekłada się na 865 uczniów.Kwiecień – czerwiec 2018

Projekt doradztwa edukacyjno-zawodowego dla ponad 50 uczniów technikum w Łaziskach Górnych w ramach projektu unijnego" Efektywne Funkcjonalne Szkoły" https://www.zseiulaziska.pl/index.php/pl/efektywne-funkcjonalne-szkolyStyczeń – czerwiec 2018

III edycja warsztatów dla gimnazjalistów - ”Sięgam po przyszłość – odkrywam moje mocne strony”.
Uczestniczyło w nich ok. 900 uczniów 2 klas gimnazjalnych.Luty – maj 2018

IV edycja konkursu dla uczniów tyskich szkól ponadgimnazjalnych „Wyprawa po przyszłość”.
W IV edycji projektu laureatów konkursu wyłoniły Dyrekcje poszczególnych szkól ponadgimnazjalnych, kierując się osiągnięciami szkolnymi i pozaszkolnymi swoich uczniów. Do projektu zakwalifikowano 10 uczestników.Wrzesień – grudzień 2017

II edycja coachingu kariery dla gimnazjalistów – dla uczniów 3 klas tyskich gimnazjów. Uczestniczyło w nich ok. 1000 uczniów 3 klas gimnazjalnych.Marzec – czerwiec 2017

III edycja konkursu dla uczniów tyskich szkól ponadgimnazjalnych „Wyprawa po przyszłość”.
W III edycji projektu laureatów konkursu wyłoniły Dyrekcje poszczególnych szkól ponadgimnazjalnych, kierując się osiągnięciami szkolnymi i pozaszkolnymi swoich uczniów. Do projektu zakwalifikowano 16 uczestników.Styczeń – marzec 2017

Coaching kariery dla gimnazjalistów – dla uczniów 3 klas tyskich gimnazjów
Ten projekt to nowość w szkołach. Przenieśliśmy tę bardzo efektywną metodę rozwoju na grunt szkolny i dać młodym ludziom możliwość znalezienia konkretnych odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie własnej przyszłości (jaką szkołę wybrać po gimnazjum, jaki zawód). Metodą coachingu grupowego (w grupach kilkuosobowych) pracowaliśmy z ponad 800 młodymi ludźmi, a rezultatem tych sesji było to, że uczniowie kończyli je z precyzyjną wizją jaką szkołę wybieram i jak wiąże się ona z moimi dalszymi celami zawodowymi.

A tak uczniowie komentowali swój udział w tym projekcie:
 • „Dzięki tym zajęciom jestem spokojniejsza o swoją przyszłość i życie”
 • „Coach pokazuje możliwości, których sama prawdopodobnie nie brałabym pod uwagę”
 • „Dzięki warsztatom jestem już ukierunkowany na dany zawód”
 • „Cały projekt warsztatów jest na najwyzszym poziomie”
 • „Podobało mi się to, ze grupa nie była liczna, co pozwoliło mi na lepszy kontakt z trenerka i upewnienie się w moim wyborze”
 • „Podobało mi się, ze pani coach potrafiła pomoc każdemu”
 • „Już wiem kim chcę być”
 • „Warsztaty utwierdzily mnie w wyborze zawodu, dodały mi odwagi na realizowanie się w nim”
 • „Najbardziej podobało mi się, że odkryłem siebie”
 • „Pomogły mi w myśleniu o realizacji celu”
 • „Podobało mi się to, że zajęcia są bardzo praktyczne i pomogły mi w podjęciu decyzji co dalej...”
 • „Można odnaleźć się w przyszłości i pomaga nam znaleźć coś w będziemy się dobrze czuć”
 • „Wszystko było wspaniałe i nic bym nie zmieniała, ponieważ doskonałość nie potrzebuje ulepszeń”
 • „Podobało mi się ćwiczenie związane z wizualizacją miejsca, w którym w przyszłości chcielibyśmy pracować. Uważam, że powinno się przeprowadzać więcej podobnych ćwiczeń”
 • „Podobało mi się to, że nabrałam większej pewności co do swojej przyszłości I zdecydowałam jaki kierunek wybiorę”


Październik – grudzień 2016

Projekt warsztatów doradztwa zawodowego dla uczniów 3 klas żorskich gimnazjów. Po zakończeniu projektu dla gimnazjalistów w Tychach, zostaliśmy zaproszeni do doradczego wsparcia uczniów w Żorach. Zaowocowało to ponad 400h warsztatowymi z blisko 600 uczniami.Kwiecień - wrzesień 2016

„Sięgam po przyszłość – odkrywam moje mocne strony” - projekt w dla uczniów II klas szkół gimnazjalnych w Tychach.
Projekt warsztatów, zorganizowany we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną Podstrefa Tychy, miał charakter grupowych zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie odkrywali i nazywali swoje mocne strony (zainteresowania, uzdolnienia, talenty, umiejętności, kompetencje). Na podstawie rożnych ćwiczeń i doświadczeń warsztatowych tworzyli MAPĘ swoich zasobów, analizując ją pod kątem przyszłości szkolnej i zawodowej. W projekcie wzięło udział blisko 1000 uczniów.

A takie opinie na temat warsztatów od nich otrzymaliśmy:
 • „Super spędzony czas, mądre zajęcia, ukierunkowane na poznanie siebie”
 • „Było świetnie, dużo dowiedziałem się o sobie”
 • „Tematy, które były użyte podczas zajęć pomogły mi wybrać swój przyszły zawód”
 • „Miałam możliwość poznania swoich zdolności i umiejętności, a także zainteresowań, pomocne”
 • „Mogłam pomyśleć nad planowaniem swojej przyszłości”
 • „Poznanie swoich predyspozycji dało mi do myślenia”
 • „Testy na określenie zdolności dużo mi dały”
 • „Jestem za takimi zajęciami, są bardzo potrzebne”
 • „Pozytywne nastawienie, miła atmosfera, dobrze mi się z każdym rozmawiało i od początku nie było w naszej klasie takiej otwartości”
 • „Zdecydowanie forma zajęć oraz umiejętność przekazywania informacji przez trenera, która pomogła mi zwiększyć moją wiedzę i zasoby”
 • „Podobało mi się, że mogłam się przekonać o tym, co chcę robić i uwierzyłam, że mimo przeszkód mogę to zrobić!”
 • „Najbardziej podobała mi się forma prowadzonych warsztatów, motywacyjne i bardzo pozytywne podejście trenera oraz to, co wyniosłam z tych zajęć dla siebie”
 • „Podobała mi się atmosfera grupowa, prowadzący bardzo fajnie nas zintegrował i pokazał nasze atuty”
 • „Utwierdziłam się w swoim przekonaniu, co bym chciała robić już w życiu”
 • „Całe te dwa dni zajęć. Więcej się na nich dowiedziałam niż z zajęć w szkole”
 • „Podczas warsztatów najbardziej podobały mi się gry i zabawy. Sposób prowadzenia zajęć rewelacyjny”
 • „Mega plus to rozmowy z trenerem, otwartość i sam pomysł na warsztaty”
 • „Fajowe jest to, że dowiedziałem się jakie mam możliwości”


Grudzień 2015 - marzec 2016

II edycja „Wyprawy po przyszłość” dla młodzieży ponadgimnazjalnej w Tychach.
Po cieszącej się sporym zainteresowaniem pierwszej edycji (ponad 240 nadesłanych prac konkursowych) przekonaliśmy się, ze młodzi ludzie szukają wsparcia na etapie podejmowania ważnych decyzji takich jak wybór przyszłości zawodowej i takie projekty maja dla nich sens. Projekt pod patronatem UM Tychy, KSSE Podstrefa Tychy, MZO i Tygodnika Echo kierowany był do uczniów, którzy chcą poznać swoje predyspozycje zawodowe, aby świadomie planować swoją przyszłość. Na podstawie prac konkursowych w postaci „kreatywnego CV” wyłoniliśmy 12 zwycięzców, którzy wzięli udział w warsztatach rozwojowych obejmujących doradztwo zawodowe a także do spędzenia jednego dnia w towarzystwie menadżera pracującego w branży, z którą wiążą swoją przyszłość.Czerwiec 2014 - lipiec 2015

Projekt doradztwa zawodowego dla powiatu bieruńsko-lędzińskiego.
Współfinansowany z funduszy unijnych pod nazwą „Usługi doradcze w zakresie kształcenia formalnego i pozaformalnego osób dorosłych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego”. Projekt skierowany był do osób zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym i otrzymaniem wsparcia doradcy kariery. Projekt w liczbach:434 uczestników projektu,1265przeprowadzonych godzin doradztwa zawodowego indywidualnego,150 godzin monitoringu,350 godzin doradztwa zawodowego w formie warsztatów grupowych
http://izba.tychy.pl/doradztwo-zawodowe-powiecie-bierunsko-ledzinskim

Opinie uczestników projektu:
 • „Szkolenie jak i rozmowy face to face wniosły dużo do mojego życia zawodowego i nie tylko zawodowego. Nieocenione są porady i sceny które odegrałem w relacjach międzyludzkich i jako prezentujący się przed większym audytorium. Wykorzystuje je i to działa.”
  Piotr
 • „Na początku bieżącego roku wzięłam udział w projekcie „Usługi doradcze w zakresie kształcenia formalnego i pozaformalnego osób dorosłych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego". Z różnych powodów nie uczestniczę zbyt często w projektach mających wpływ na mój osobisty rozwój. Ten projekt prowadzony był w moim miejscu pracy, więc się zdecydowałam. Już pierwsze indywidualne zajęcia przekonały mnie, że to była dobra decyzja.Każde spotkanie zarówno indywidualne jak i grupowe prowadzone w miłej atmosferze, pozwalało otworzyć ukryte zakamarki świadomości i powoli zmieniać spojrzenie na otaczającą rzeczywistość, a w konsekwencji ulepszyć codzienność. Nie bez znaczenia jest podejście do tematu osób prowadzących spotkania, których charakteryzowała otwartość, niesztampowość oraz łatwa umiejętność nawiązywania kontaktów.
  Trudno powiedzieć, czy udział w projekcie zmieni moje życie zawodowe, ale niewątpliwie mogę stwierdzić, że pomógł mi głębiej spojrzeć w siebie i swoje możliwości i poprzez to być może pozwoli wprowadzić w życie dobre zmiany również na gruncie zawodowym.
  Z całą pewnością będę polecać skorzystanie z doradztwa zawodowego moim bliskim, szczególnie dzieciom stojącym na progu swoich wyborów życiowych.'”
  Iwona
 • „Dziękuję Aniu bardzo za poświęcony czas, otworzenie oczu na pewne sprawy, odświeżenie pewnych wiadomości.”
  Jarosław
 • „Zarówno spotkania z doradcą jak i warsztaty grupowe wiele wniosły do mojego spojrzenia na swoją przyszłość zawodową. Dzięki nim mam jasność na czym się skupić i jakie podjąć działania, żeby osiągnąć to, na czym mi zależy.”
  Damian
 • „Jestem bardzo zadowolona z udziału w projekcie doradczym. Spotkania pokazały mi gdzie najczęściej popelniam blędy - uzyskałam informację jak je poprawić i jak właściwie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z przyszlym pracodawcą. Spotkania te dostarczyły mi też wiele informacji o samej sobie, swoich wadach, zaletach, planach na przyszłość, pokazały, ze można a wręcz trzeba łączyć swoje życie prywatne, swoje cele, pasje z pracą zawodową i że to jest możliwe. (...). Serdecznie dziękuję za mile spędzony czas o raz wiedzę i siłę, ktora dała motywację do dzialania”
  Grażyna
 • „Moja opinia na temat warsztatów jest oczywiście POZYTYWNA. Nabrałam większej pewności siebie, uwierzyłam w to że jeśli bardzo się pragnie zmienić swoje życie, to jest to możliwe. Konsultacje z Arturem nakierowały mnie na szkołę którą niebawem rozpocznę,przełamałam strach i wierzę że sobie poradzę. A warsztaty z Anią są "świetnym odkryciem własnych potrzeb i wartości".Szkoda że nie można skorzystać raz jeszcze :) Dziękuję Aniu. Dziękuję Artur :)”
  Anna


Wrzesień 2014 - styczeń 2015

„Wyprawa po przyszłość” - konkurs dla tyskiej młodzieży – I edycja.
„Wyprawa po przyszłość” to nasz pomysł na wspieranie młodzieży w planowaniu własnej przyszłości zawodowej. Powstał, by budować w młodych ludziach poczucie własnych możliwości i czynić atut z unikalnego połączenia swoich mocnych stron.
Pierwsza edycję konkursu rozpoczęliśmy we wrześniu 2014 przy patronacie Urzędu Miasta Tychy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach.
Spośród 240 nadesłanych prac konkursowych dotyczących stworzenia „Kreatywnego CV”, wyłonionych zostało 12 laureatów konkursu, którzy wzięli udział w zaprojektowanym na ich potrzeby programie rozwojowym składającym się z warsztatów grupowych, konsultacji z doradcą lub coachem kariery oraz „ Dnia z Menadżerem” w firmie z interesującej ich branży.
Wyjątkową okazją obserwacji, jak wyglądają realia zawodowe wybranego przez siebie zawodu, było towarzyszenie osobie na stanowisku kierowniczym w jej obowiązkach. Zwycięzcy konkursu zostali zaproszeni do „asystowania” na stanowiskach, które są zgodne z ich zainteresowaniami i predyspozycjami zawodowym.

Opinie laureatów
 • „Zanim przystąpiłem do udziału w warsztatach wydawało mi się, że mam poukładane plany na przyszłość i nie czułem, że są mi one bardzo potrzebne. Bardzo się pomyliłem, te zajęcia niesamowicie rozwijają, biorą całe twoje "ja" pod lupę i precyzyjnie pokazują na czym warto się skupić, jakie masz opcje i możliwości. Poznajesz siebie zarówno od strony zawodowej jak i prywatnej. Właśnie ta formuła bliskiej współpracy, luźnej atmosfery i świetnego podejścia prowadzących sprawia, że faktycznie pojawiają się przed tobą jakieś horyzonty i cele. Wydaje mi się, że takie warsztaty to świetna pomoc zarówno dla młodych osób, które mają już ukształtowany jakiś zarys tego co chcą robić jak i osób, które totalnie nie mają planów na siebie. W obu przypadkach wynosimy cenną wiedzę o nas samych”
  Szymon Gałązka
 • „Warsztaty prowadzone przez Anię i Artura były wręcz zaskakujące, pouczające i nie raz dały mi do myślenia. Nie wyobrażalnym doświadczeniem było zbieranie i przyswajanie mocy, dobrej energii od tych dwojga. Wyprawa po przyszłość zamieniła się w wyprawę do wnętrza i odkrywania samego siebie. Nabyłem nowe doświadczenia oraz odkryłem swoje predyspozycje zawodowe. Trzeba tam być! Jeżeli byłby druga edycja lub możliwość rozszerzenia programu warsztatów skorzystałbym i to nie raz. Wielkie podziękowania dla Ani i Artura”
  Kamil Lewandowski